Tingimused

RETKE TINGIMUSED JA KODUKORD

NB! Tasudes retke osalustasu kinnitab retkeline, et on tutvunud tingimuste ja kodukorraga ning on nendega nõus. 

Retkeline vastutab ise enda ohutuse eest liikluses. Liigelda tuleb vastavalt liiklusseadusele. 

Retkeline vastutab ise enda tervisliku seisundi eest retkel. Korraldajad ei vastuta retkeliste tervisliku seisundi, isiklike asjade kadumise, purunemise või mistahes kahjustumise eest retkel sh pakiautodes ja rattaautodes transporditavate pakkide/rataste purunemise ega kadumise eest.

Alkoholijoobes rattaga liiklemine on seadusega keelatud ja karistatav. Laagri alasse on alkoholiga ja alkoholi joobes sisenemine keelatud. 

Laagri ala on piiratud ning laagrisse pääsevad vaid osalustasu tasunud ehk käepaelaga retkelised.

Laagris võib telgid püstitada vaid telkimiseks ettenähtud alale ja telgi koha valikul tuleb lähtuda turvameeskonna korraldustest. 

Retkeliste saatemasinatel on keelatud telklaagri alale sisenemine ja seal sõitmine. Saatemasinate parkimisel tuleb järgida liiklusseadust ja turvameeskonna korraldusi. Saatemasinate parklas on telkimine keelatud.

Korraldajatel ja turvameeskonnal on õigus laagri alasse mitte lubada ja saata alalt välja retkelised (ilma osalustasu hüvitamata), kes ei täida retke tingimusi. 

Keelatud on laagri alale kaasa võtta alkoholi, relvi ja teisi ohtlikke esemeid ja aineid.

Alla 16-aastasel retkelisel peab rattaretkel olema täiskasvanud saatja.

Kuidas kohale tulla?

Retkele saab tulla Tallinnast ja Tartust korraldatud transpordiga. Igale retkelisele on koht bussis, rattad ja matkavarustus pakitakse vastavalt bussi ja autodele. Transpordi hind ei sisaldu retke osalustasus, see tuleb tasuda eraldi. Kohtade arv on piiratud.

Retke starti saab tulla oma autoga. Stardipaigas on korraldatud kolmeks päevaks autode valvega tasuline parkimine. Palun ära võta autot laagrisse kaasa, seal ei ole selle parkimiseks ruumi.

Eluolu retkel

Naudi retke ja loodust!

Kiiret ei ole. Rajal on sisukas ning põnev kultuuri- ja meelelahutusprogramm. Tee peatusi, võta osa ning mõnule! Esimesena laagrisse jõudja auhinda ei saa.

 

Rattaretke rada ja programm

Rattaretke rada on tähistatud suunaviitadega. Võta rajale kaasa retke kaart ning jälgi, kus Sa asud. Retke kontsertide ning kohajuttude kava on üles ehitatud nii, et igaüks jõuaks endale meelepärasele sündmusele (etteasted on mitmes vahetuses, jälgi kava ja vahemaid!)

Ka laagripaikades on sisukas kultuuri- ja meelahutusprogramm. Paljudes peatuskohtades on olemas kuivkäimlad.

Laagrist

Ööbime telklaagris – telk ja kogu magamisvarustus peab olema retkelistel endil kaasas.

Telgid võib püstitada vaid laagris telkimiseks ettenähtud alale ja telgi koha valikul tuleb lähtuda turvameeskonna korraldustest. Kuivkäimlad ning kätepesuvesi on laagris olemas. 

Laagri territoorium on piiratud ning laagrisse pääsevad vaid osalustasu maksnud ehk käepaelaga retkelised. Osalustasu tuleb tasuda kõikidel retkeliste, ka neil, kes mingil põhjusel on retkel ilma rattata. Arvesta, et korraldajatel ja turvameeskonnal on õigus laagrialasse mitte lubada ja saata alalt välja retkelised, kes ei täida retke tingimusi. Keelatud on laagrisse kaasa võtta alkoholi, relvi ja teisi ohtlikke esemeid ja aineid. 

Osalustasu tagab hommiku- ja õhtusöögi. Sooja lõunasööki on võimalik kavas tähistatud lõunasöögipaikadest osta. Varu retkele sularaha, sest igal pool pole kaardimaksed võimalikud.

Öörahu algab 23.00, lõpeb 07.00. Kui näed või kuuled, et korrarikkumist, anna sellest teada retkeabi numbril või retke turvameeskonnale.

Retkeliste saatemasinatel on keelatud telklaagri alale sisenemine ja seal sõitmine. Saatemasinate parkimisel tuleb järgida liiklusseadust ja turvameeskonna korraldusi. Saatemasinate parklas on telkimine keelatud.

NB! Igasugune tule tegemine (lõke, grill, telgiahi vms tulekolle) on keelatud välja arvatud laagri üks ametlik lõke mis süüdatakse korraldajate poolt. 

Toidunõud rattaretkel

Rattaretkel on kasutusel biolagunevad ühekordsed nõud ja oleme üle minemas tavanõudele. Lõunapausidel olemegi liikunud edasi ja kasutusel on tavanõud (taldrikud, noad ja kahvlid). Võimalusel võta palun retkele kaasa oma termotass. Sel aastal kasutame laagritoitlustuses ära veel oma biolagunevate nõude laovarud ja järgmisel aastal loodame teha kogu retke korduvalt kasutatavate nõudega.

Jäätmete sorteerimine

Rattaretkel sorteerime jäätmeid neljaks – pakendi ja pandipakendi, biolagunevad- ja olmejäätmed. Rattaretke laagri toitlustajad kasutavad ainult biolagunevaid ühekordseid nõusid (kausid, topsid, lusikad), palun pane need alati biolagunevate jäätmete kotti koos toidujäätmetega. Vajadusel küsi nõu, meie vabatahtlikelt, kes aitavad jäätmeid sorteerida.

Digikoristus

Peale igat retke teeme digikoristuse ning kustutame ära mittevajalikud e-kirjad, fotod, failid. Palume ka sinul, hea retkeline, üle vaadata retkel tehtud pildid. Jaga oma ägedaid pilte meiega FBs ja kustuta ära need, mis on untsu läinud.

 

Tule retkele korras rattaga!

Pumpa rehvid täis, puhasta ning määri kett ja liikuvad osad, kontrolli, et miski ei logiseks. Võta teele kaasa varuks sisekumm ja pump.

Võta rattaga rajale kaasa sobiv varustus:

ratturikiiver, joogipudel, (selja)kott ilmastikukindla riietusega – soe jakk, veekindel jope või vihmakile, võileivad vm suupisted. Lukusta ratas nii peatuskohtades kui ka laagris.

Paki retkele kaasa sobiv laagrivarustus. Kaasas olgu telk, soe magamiskott, magamismatt, soojad vahetusriided, magamisriided, müts ja kindad. Võta kaasa ka vahetusjalatsid, soovitavalt saapad ja soojad sokid. Kevadõhtud on jahedad!

 

Pakiautod

Retkelise laagrivarustust transpordime (stardist laagrisse, laagrist lõpupaika) tähistatud pakiautodega. Laagris avatakse pakiautod õhtuti kell 18.00 ja suletakse hommikul kell 9.

Paki oma asjad veekindlalt tugevasse kilekotti ning tähista see eristuvalt nimega. Jälgi, mis numbriga pakiautosse oma asjad paned! Korraldajad ei vastuta pakkide purunemise ega kadumise eest. 

Liikle ohutult ja mõistlikult! 

Teed, millel liikleme, ei ole ülejäänud liiklusele suletud. Järgi liiklusseadust! 

Sõida paremal teepoolel üksteise taga. Ole tähelepanelik ning mõistev teiste ratturite ja ka jalakäijate ning autojuhtide suhtes. Ära kihuta! Ära jäta kaaslast üksinda! Pane kiiver pähe, see kaitseb Sind ja on meie retkel kõigile kohustuslik! Kui tuled lastega retkele, siis palun jälgi nende ohutust liikluses (kui laps on rattatoolis, siis kontrolli, et tool on kindlalt ratta külge kinnitatud ja pane lapsele kindlasti kiiver pähe ka väikestel teedel sõites).

Abi retkel

Rajal ning laagris on esmaabi ja rattaabi. Ratta varuosade eest tasub hädaline ise. Rattaabi teenus on retkelisele tasuta. Retkeabi number on 56 230 830 ja töötab retke ajal 24 tundi ööpäevas. Kui Sul on rajal olles ratas katki läinud, siis peale retkeabi numbrile helistamist keera kindlasti ratas tagurpidi tee äärde. Nii leitakse abivajaja kergemini üles. Ära pelga meditsiinilise murega tervishoiutöötajate poole pöörduda, nad aitavad ka öösel. Med-punkt laagris on tähistatud valge ristiga rohelisel taustal. Sama märk on sõidukitel, millega tervishoiutöötajad rajal liiklevad. Esmaabi on loomulikult tasuta. Kui rajal olles juhtub, et rattaga enam laagrini sõita ei saa (ratas katki, rattur katki või on rattur lihtsalt liiga väsinud), siis päeva lõpuks transpordivad selleks mõeldud autod nö „Laibakad“ kõik sellised retkelised ja rattad laagrisse. Vajaduse korral helista retkeabi numbril ja selgita, mis juhtus.

Leitud asjad

anna palun korraldajate või turvameeskonna kätte. Kui midagi kaob, küsi nõu ja abi retke korraldusmeeskonnalt. 

Kui kohe asju üles ei leia, anna ikkagi kadunust asjast teada This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. – tihti leitakse asi ülesse.

NB! Leitud asju hoiame alles kuni üks kuu peale retke ja anname need seejärel taaskasutusse.

Droonid

Tagamaks kõigi osalejate ohutus, võib mistahes mehitamata õhusõidukite (droonid) lennutamine stardipaigas, lõpetamisel, laagrites ja lõunapausi kohtades toimuda ainult korraldajate nõusolekul.

Rattaretk on alkoholivaba!

Laagripaikadesse on alkoholiga sisenemine keelatud. Alkoholijoobes rattaga liiklemine on seadusega keelatud ja karistatav! Nii nagu Sa ei istu joobeseisundis autorooli, ei tohi seda teha ka jalgrattaga liigeldes!

Related Articles

MTÜ Roheliste Rattaretked

Pärnu mnt 444, Tallinn 10919

info@rattaretked.ee

+(372) 56 230 830

https://www.facebook.com/rattaretked/

 

Liitu uudiskirjaga

Retke partner on

Kultuuripealinn 2024 logo