Meedia

Roheliste rattaretk muretseb Põltsamaa ühisgümnaasiumi tuleviku pärast

Tänavune roheliste rattaretk sõidab 20.-22 mail sinimustvalgete lehvides Põltsamaal ning meenutab, et siin vanas ärkamisaja kantsis rajati üks esimesi Eesti talurahvakoole ja õmmeldi esimene Eesti lipp, teatas MTÜ Roheliste Rattaretked.

Ehkki okupatsiooni ajast peal tegutseb Põltsamaa vana kihelkond lõhutuna kolme maakonna Jõgevamaa, Viljandimaa ja Järvamaa vahel, on kant endiselt elujõuline ning gümnaasiumihariduse poolest esirinnas. Põltsamaa ühisgümnaasium on esimesena Eestis pilootprojektina käivitanud kooliõppes küberkaitse suuna, mida on kiitnud ka peaminister Taavi Rõivas. Vaatamata sellele ei saa edumeelne gümnaasium oma tuleviku suhtes kindel olla, kuna puudub riigigümnaasiumi staatus. Rattaretk on mures, kas Aleksandrikooli kodulinnas on gümnaasiumiharidus 21. sajandil määratud kiratsema ja hääbuma.

“Kogu meie areng on seni saanud toimuda tänu meie entusiasmile, rängale tööle ja hästi valitud koostööpartneritele, “ kinnitab õppealajuhataja Tiia Mikson, kui kaua aga veel jaksatakse, ei tea keegi.
Roheliste rattaretk võtab arutada, kas sellises piirkonna ei peaks elujõulist ja suure õpilaste arvuga gümnaasiumi riigigümnaasiumi saatusega toetama.

Tänavune 27. roheliste rattaretk sõidab kolme päeva jooksul ligi 200 kilomeetrit mööda Põltsamaa kihelkonna vanu teid trikoloori lehvides ning meenutab Põltsamaa kihelkonna  vägevust ja tähendust Eestile. Lisaks mõõdame rattaretke keskkonnaprogrammis koos geograaf Taavi Paega ära Eestimaa vaieldava keskpaiga, käime aasta looma mägra jäili koos ulukiuurija Remek Meeliga, uurime koos Paevanaga Põltsamaa paasi ning arutame, kas on tark puid põlevkivikatlasse ajada. Muusikalist meelelahutust pakuvad kohalikud muusikud, ansamblid Apelsin, Naised köögis, POSÕ, C-Jam, Sadamasild, Maria Listra ja teised. Tänavuse rattaretke osalejate arv ulatub üle 1700.

Vooremaa, 20.05.2016

https://www.vooremaa.ee/lyhiuudis/roheliste-rattaretk-muretseb-poltsamaa-uhisgumnaasiumi-tuleviku-parast/

Related Articles

MTÜ Roheliste Rattaretked

Pärnu mnt 444, Tallinn 10919

info@rattaretked.ee

+(372) 56 230 830

https://www.facebook.com/rattaretked/

 

Liitu uudiskirjaga

Retke partner on

Kultuuripealinn 2024 logo