Meedia

Roheliste rattaretk tuleb sel aastal Saaremaale

Oma 22-aastase ajaloo jooksul jõuab roheliste rattaretk esmakordselt Saaremaale, kus kolme päeva jooksul sõidetakse Lääne-Saaremaa teedel läbi ligi 200 kilomeetrit.

Kui tavaliselt toimub retk mai teisel nädalal, siis sel aastal otsustasid korraldajad retke algusaja nädal hilisemaks tõsta, sest reeglina jõuab kevad saartele pisut hiljem kui mandrile, ütles üritust korraldava MTÜ Roheliste Rattaretked esindaja Tiina Troškin.

13.–15. maini kestva rattaretke “Kuidas elad, Saaremaa?” rada kulgeb Lääne-Saaremaal, alguse ja lõpuga Kuressaares. Kokku sõidetakse läbi 192 km. Arvestades, et viimastel aastatel on üritusel osalenud umbes 2000 inimest, ootavad korraldajad ka Saaremaa retkele umbes sama palju osavõtjaid. Mõistagi on retkest oodatud osa võtma ka kohalikud, kuid selleks tuleb end registreerida ja maksta osalustasu. Eelregistreerimine kestab 18. aprillist 9. maini.

Retke kultuuri- ja keskkonnaprogrammid saavad lõplikult kokku aprilli alguses. Kolme päeva jooksul tahavad retkelised tutvuda kohaliku kultuuriloo ja huvitavate keskkonnateemadega. Nende meelt lahutavad Kihnu Poisid, Ska Faktor, Ivo Linna & Antti Kammiste, Lindpriid, Villu Veski jt. Rattaretkeliste ööbimispaikadeks on valitud Loona ja Panga pank, retke lõpukontsert toimub aga Saaremaa ühes kuulsamas paigas Kaalis.

Roheliste rattaretked said alguse 1988. aastal Virumaal. Kõige enam on osavõtjaid olnud Kõrvemaa ja Alutaguse rattaretkel, millest kummastki võttis osa 3500 inimest. Tagasihoidlikuks jäi osalejate hulk Hiiumaa retkel, kui sõidu tegi kaasa vaid 500 osalejat.

Saatre Hääl, 18.03.2011

https://arhiiv.saartehaal.ee/2011/03/18/roheliste-rattaretk-tuleb-sel-aastal-saaremaale

Related Articles

MTÜ Roheliste Rattaretked

Pärnu mnt 444, Tallinn 10919

info@rattaretked.ee

+(372) 56 230 830

https://www.facebook.com/rattaretked/

 

Liitu uudiskirjaga

Retke partner on

Kultuuripealinn 2024 logo